Mos konsumoni këto produkte – parandaloni kancerin e gjirit – Lajmi.net
Mos konsumoni këto produkte – parandaloni kancerin e gjirit
Autori: Lajmi.net LifestyleShëndeti 16:38, 12 October 2018
Muaji Tetor në të gjithë botën është muaji i ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm, trajtimin, si dhe kujdesin paliativ për këtë sëmundje.

Kanceri i gjirit është kanceri më i zakonshëm i grave në mbarë botën, si në vendet e zhvilluara dhe vendet në zhvillim.

Për të minimizuar rrezikun e shkaktimit të një sëmundjeje të ngjashme, duhet të filloni të monitoroni dietën tuaj, shkruan TCH.

Këtu janë ushqimet që duhen shmangur për të parandaluar shfaqjen e tumorit në këtë zonë.

Ushqime të konservuara

Krip

Ushqime të skuqura

Mishi i kuq

Sheqeri i bardhë

Alkooli

Produktet e qumështit

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO