Montolivo: Ky është fajtori i dështimeve në Milan – Lajmi.net
Montolivo: Ky është fajtori i dështimeve në Milan
Autori: Lajmi.net Serie ASport 10:03, 11 January 2018
Riccardo Montolivo beson se ndryshimet e bëra në modulin e formacionit kanë ndikuar në paraqitjet e dobëta dhe rezultatet negative gjatë këtij sezoni në Serie A.

Riccardo Montolivo ka kritikuar ish trajnerin e Milanit, Vincenzo Montella për dështimet e ekipit, gjatë këtij sezoni.

Mesfushori beson se ndryshimet e bëra në modulin e formacionit kanë ndikuar në paraqitjet e dobëta dhe rezultatet negative gjatë këtij sezoni në Serie A.

“Kemi bërë shumë ndryshime, sidomos me modulin e formacionit, që nuk sollën rezultat”, u shpreh Montolivo, përcjell “lajmi.net”.

Montella është shkarkuar nga detyra duke u zëvendësuar nga Gennaro Gattuso. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO