“Monstra” sot në seancë publike – Lajmi.net
“Monstra” sot në seancë publike
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 11:46, 12 September 2017
Në Gjyaktën e Lartë në Shkup sot vazhdon seanca gjyqësore për rastin “Monstra”. Seanca publike në të cilën gjykatësit e Gjykatës së Lartë duhej t’i rishikojnë ankesat për dënimin me burg të përjetshëm, deri tani është shtyrë disa herë. 

Rastin para Gjykatës së Lartë e përfaqëson prokurorja Liljana Spasoska, e cila më parë është emëruar si ushtruese e detyrës së prokurorit publik në vend të të shkarkuarit Marko Zvrlevski. Spasoska kërkon nga Gjykata e Lartë së pari t’i sigurojë provat që PSP i ka për rastin “Monstra” dhe më pas të planifikojë seancë.

Në rastin “Monstra”, e cila ka të bëjë me vrasjen e pesëfishtëmë 12 prill të vitit 2012, më me burg të përjetshëm janë dënuar gjashtë persona.

Për sot në të njëjtën sallë ishte paraparë edhe vazhdimi i seancës gjyqësore për rastin “Kumanova” e cila u shty për ditën e enjte. /AlsatM/

Fjalët kyçe: Monstra, Seanca

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Bow Master Japan
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master