Momenti kur gjarpri gllabëron gjelin dhe e nxjerr sërish – Lajmi.net
Momenti kur gjarpri gllabëron gjelin dhe e nxjerr sërish
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 13:52, 13 January 2018
Kjo video tregon momentin kur një gjarpër piton 5 metra i gjatë gllabëron një gjel. Është e pabesueshme se si ky zvarranik arrin të gllabërojë një shpend të këtyre përmasave.

Por, “vakti ushqimor” i është ndërprerë, pasi u zbulua nga pronari i fermës në Tajlandë.

Ai njoftoi ekipet e specializuara për kapjen e gjarpërinjve. Këta të fundit, e detyruan gjarprin që të nxjerrë gjelin që kishte gëlltitur.

Një pitoni zakonisht i duhen rreth dy javë për të tretur një ushqim me të tillë madhësi.

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO