Mogherini: Pajtimi dhe solidariteti parakushte për Ballkanin Perëndimor drejt BE-së – Lajmi.net
Mogherini: Pajtimi dhe solidariteti parakushte për Ballkanin Perëndimor drejt BE-së
Autori: Lajmi.net LajmeNacionaleRajoni 8:41, 6 December 2017
Përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka thënë se pajtimi dhe solidariteti janë parakushte për përparim të mëtejshëm në Ballkanin Perëndimor drejt BE-së.

Mogherini këto deklarata i bëri gjatë takimit me Ministri i Jashtëm Malazez Srndan Darmanoviq, ku ky i fundit mori mbështetje të fortë ndaj perspektivës evropiane të Ballkanit Perëndimor, njoftoi Ministria e Punëve të Jashtme e Malit të Zi, transmeton lajmi.net.

Zakonisht konsiderohet se “parimi dhe solidariteti” duhet të jetë gurthemeli i politikës së zgjerimit të BE-së. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO