Modric për sfidën me PSG-në: Jemi Real Madrid, tek ne nuk ekziston frika! – Lajmi.net
Modric për sfidën me PSG-në: Jemi Real Madrid, tek ne nuk ekziston frika!
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliLiga e KampionëveSport 22:02, 27 January 2018
Luka Modric ka deklaruar se Real Madrid nuk ka frikë nga përballja me PSG-në në Ligën e Kampionëve.

Këtë deklaratë mesfushori kroat e ka dhënë pas fitores 1:4 të Real Madridit në udhëtim te Valencia.

Real Madrid ka humbur shpresat për titull në La Liga, ndërsa është eliminuar nga Kupa e Mbretit. Shpresa e vetme e tyre është Liga e Kampionëve, dhe aty i pret një kundërshtar i vështirë, skuadra e PSG-së.

“Ti frikësohemi PSG-së? Në futboll nuk ekziston frika, e sidomos për Real Madridin. Ne jemi skuadra e vetme dy herë radhazi kampione e kësaj gare, pse duhet të kemi frikë”, ka deklaruar Modric./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO