Modric akuzohet për dëshmi të rreme, ja sa vite burg mund të dënohet – Lajmi.net
Modric akuzohet për dëshmi të rreme, ja sa vite burg mund të dënohet
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 16:22, 19 June 2017
Prokuroria në Kroaci ka hapur rast kundër mesfushorit të Real Madridit, Luka Modric.

Modric do të hetohet nga prokuroria për dëshmi të rreme në rastin e ish shefit të Dinamo Zagrebit, Zdravko Mamic.

I pandehuri kryesor në këtë rast është Zdravko Mamic, i cili së bashku me vëllanë e tij Zoran Mamic, akuzohen për përvetësim të më shumë se 15 milionë eurosh dhe evazion fiskal rreth 1.5 milionë euro.

31 vjeçari i Real Madridit është ftuar nga prokuroria si dëshmitar kryesor, dhe tani e akuzhet për ‘kryerjen e veprës penale të dhënies së dëshmisë së rreme” më 13 qershor në një gjykatë në Kroacinë lindor.

Deklarata në fjalë nuk e cek drejtpërdrejt emrin e Modricit, por përmend një ‘qytetar kroat i lindur në vitin 1985’.

Ligji kroat për këtë lloj të veprës penale parasheh dënim me burgim nga gjashtë deri në pesë vjet./Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Luka Modric

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bow Master Japan
  • Play Bubble Trouble
  • Play iStunt 2