MMPH, përkrahë komunën e Lipjanit me dy projekte – Lajmi.net
MMPH, përkrahë komunën e Lipjanit me dy projekte
Autori: Lajmi.net Ekonomi 14:50, 5 May 2017
Ministri Ferat Shala dhe kryetari i komunës se Lipjanit Imri Ahmeti  nënshkruan Memorandumet për dy projektet, Ujësjellësi në Gadime’’, dhe  projektin, Hapja dhe Pastrimi i shtratit të lumit Sitnica’’.

Në zyrën e ministrit Shala u nënshkruan dy Memorandume në mes të dyja palëve në përkrahje të dy projekteve për Komunën e Lipjanit.

Projekti i parë kap vlerën 20,000.00 euro, dhe ka për qëllim rregullimin e rrjetit të  Ujësjellësit në fshatin  Gadime, ndërsa projekti i dytë Hapja dhe Pastrimi i shtratit të lumit Sitnica’’ në  vlerë prej  170,000.00 euro.

Në këtë takim Ministri  Shala theksoi se me nënshkrimin e këtyre dy memorandumeve të përkrahura financiarisht nga MMPH-ja do të ndihmohet Komuna e Lipjanit në  realizimin sa më të suksesshëm të dyja projekteve që do të kontribuoj në mirëqenien e qytetarëve të Lipjanit dhe mbrojtjen e resurseve natyrore, siç është projekti i pastrimit të Lumit Sitnica. /Lajmi.net/

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Bike Rivals
  • Play Stealth Sniper
  • Play Pro Kicker Frenzy