MKRS-ja mbështet boksieren Donjeta Sadiku me mbi 12 mijë euro – Lajmi.net
MKRS-ja mbështet boksieren Donjeta Sadiku me mbi 12 mijë euro
Autori: Lajmi.net SportSporti VendorTë tjera 19:05, 21 April 2018
Në kabinetin e ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, është nënshkruar një memorandum bashkëpunimi me sportisten Donjeta Sadiku.

Përmes një komunikate për media MKRS-ja bën të ditur se, “mbështetja financiare për boksieren Sadiku në vlerën prej 12 mijë e 300 euro, bëhet për shpenzimet e përgatitjes së sportistes për Kampionatin Botëror në Nju Delhi-Indi”.

Gashi tha se angazhimi i tij për të mbështetur sportistët nuk do të ndalet dhe se kjo bëhet me qëllim të përkrahjes së talentëve të rinj të cilët me punën e tyre të suksesshme, po arrijnë që të përfaqësojnë Republikën e Kosovës në mënyrë të denjë nëpër kampionate të ndryshme ndërkombëtare.

Ndërkaq, sportistja Donjeta Sadiku, falënderoi MKRS-në për mbështetjen dhe tha se do të punojë maksimalisht që nga Kampionati Botëror në Nju Delhi të kthehet me medalje.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO