Mitsubishi konfirmon modelin e ri Eclipse Cross (Foto) – Lajmi.net
Mitsubishi konfirmon modelin e ri Eclipse Cross (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 22:48, 15 February 2017
Mitsubishi ka hyrë në tregun e modeleve “crossover”, duke lansuar serinë e quajtur Eclipse Cross.

Rivali i modelit Nissan Qashqai pritet të debutojë në panairin e veturave Geneva Motor Show.

Eclipse është emër i njohur, sidomos për blerësit në Amerikë. Atje ka qenë një coupe me dy dyer fort e popullarizuar.

Detajet zyrtare ende nuk janë bërë të ditura, por tashmë dihet se Eclipse Cross do të ketë motorin turbo 1.5-litra me katër cilindra dhe ai diesel 2.2-litra.

Modeli do të dalë në shtije në pjesën e dytë të vitit 2017.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Urban Basketball