Mitrovicasit presin më shumë zhvillim ekonomik – Lajmi.net
Mitrovicasit presin më shumë zhvillim ekonomik
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 21:13, 1 January 2018
Mitrovicasit e pritën natën e ndërrimit të viteve me urimet që 2018-ta të sjellë më shumë begati për të gjithë.

Disa minuta para ndërrimit të moteve në sheshin “Mehë Uka” dhe atë “Agim Hajrizi” në Mitrovicë, qytetarët krijuan një atmosferë festive. Nuk munguan as këngët e vallet si dhe urimet për një vit sa më të mbarë, derisa qytetarët shprehën dëshirat e tyre për më shumë lumturi, begati dhe paqe.

Në mesin e qytetarëve ishte edhe kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri. Ai kishte dalë që festën e ndërrimit të moteve ta kalojë me qytetarët, ndërsa për vitin 2018 pret ringritje ekonomike.

Pres që niher e përgjithmonë Trepça të lëviz përpara në zhvillimin ekonomik dhe sidomos atyre të cilët kanë shumë nevojë që t’u ngritet standardi i tyre e qytetarët e Mitrovicës do të jenë ata të cilët do të japin kontributin në këtë drejtim”, ka theksuar Bahtiri.

Atmosfera festive me këngë dhe valle e përcolli 2017-n me optimizmin që viti 2018-të të jetë vit i kthesës, zhvillimit të familjes, shoqërisë dhe shtetit.

 

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO