Misioni i Porsche E, 20 minuta ngarkim për 400 kilometra – Lajmi.net
Misioni i Porsche E, 20 minuta ngarkim për 400 kilometra
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 15:34, 1 March 2018
Në një intervistë, shefi i makinave të Porsche sulmon konkurrentin amerikan Tesla.

Konkurenti i Teslas, Porsche Misioni E pritet të nisë në fund të 2019 dhe tashmë është duke u takuar me interes të madh nga konsumatorët më parë. Pra, kërkesa është shumë e lartë, siç tha në fillim të shkurtit, menaxherja e shitjes Detlev von Platen në një intervistë. Tani Stefan Weckbach , kreu i divizionit të makinave Porsche , dha edhe më shumë informacion se çfarë duhet të presë nga vetura luksoze e-sportive, siç raporton Autoblog, transmeton lajmi.net. Prandaj, e konsideron rritjen e kapacitetit prodhues.

Ngarkimi i shpejtë
Pra, vëmë theks të veçantë në aftësitë e ngarkimit të shpejtë të makinës . Arkitektura 800-volt duhet të lejojë këtë në vetëm 20 minuta për të ngarkuar makinën, e cila e mbushur bën një distancë prej prej rreth 400 kilometra.  /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO