Minjtë shpëtojnë njerëzit nga minat tokësore (Video) – Lajmi.net
Minjtë shpëtojnë njerëzit nga minat tokësore (Video)
Autori: Lajmi.net FunKuriozitete 16:00, 17 May 2017
Në Afrikë, disa njerëz janë trajner të minjëve për t'i gjetur minat tokësore, transmeton lajmi.net

Duhet vite trajnimi në mënyrë që ato të kenë sukses, dhe në shembullin më poshtë, janë vendosur në një hapësirë tokësore nëntë mina, të cilat miu duhet t’i gjejë.

Se a arrin sukses, dhe a mund të shpëtojnë njerëzit përmes tyre, zbuloni në videon më poshtë. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: MI, mina tokësore

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion