Ministri Sefaj priti një delegacion të BE-së – Lajmi.net
Ministri Sefaj priti një delegacion të BE-së
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 12:39, 14 September 2017
Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, priti në takim një delegacion të lartë të Drejtorisë së Menaxhimit të Krizave dhe Planifikimit (CMPD) nga Brukseli, të kryesuar nga Xaiver Denis.

Ministri Sefaj falënderoi delegacionin për përkrahjen që kanë bërë në shumë fusha, në mënyrë që Republika e Kosovës të arrijë standardet evropiane. Ai tha se misioni i juaj është i nevojshëm dhe është shumë i rëndësishëm për përkrahje në disa fusha për t’i arritur objektivat.

Në fund të takimit u dakorduan që bashkëpunimi i mirë mes Ministrisë së Punëve të Brendshme dhe Drejtorisë së Menaxhimit të Krizave dhe Planifikimit, të vazhdojë edhe në të ardhmen.

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play iStunt 2
  • Play Berry Rush
  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy