Ministri i Listës Srpska i emëruar nga Mustafa, është kryetar paralel i Zveçanit – Lajmi.net
Ministri i Listës Srpska i emëruar nga Mustafa, është kryetar paralel i Zveçanit
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:09, 20 April 2017
Sipas Radio Kim, Todosijeviq është kuadër i Partisë së Vuçiqit ndërkohë që aktualisht kryen edhe funksionin e kryetarit të Organit të përkohshëm të Komunës së Zvecanit.

Më parë ai ka qenë drejtor i një Ndërmarrjeje Publike të Zvecanit. Në zgjedhjet lokale të organizuara nga Kosova, Todosijeviq ka qenë kandidat për kryetar komune, por shpejt e ka tërhequr atë.

Lista Srpska nëpërmjet një komunikate ka bërë me dije se Todosijeviq është propozuar nga ta.

“Lista Srpska ka propozuar që zonja Mirjana Jevtic në të ardhmen ta bartë funksionin e zëvendësministrit për punë dhe kujdes sociale, ky propozim është pranuar nga Kryeministri i Qeverisë së Kosovës”

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka marrë vendim për emërimin e Ivan Todosijeviq, në detyrën e ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal.

Fjalët kyçe: Isa Mustafa, Ivan Todosijeviq

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play World Soccer Champion
  • Play Urban Basketball
  • Play Zombie Big Trouble