Ministri Hoxhaj ngushëllon popullin francez për sulmin në Paris – Lajmi.net
Ministri Hoxhaj ngushëllon popullin francez për sulmin në Paris
Autori: Lajmi.net LajmeNacionalePolitikë 7:23, 21 April 2017
Ministri i Jashtëm, Enver Hoxhaj ka qenë ndër të parët që ka reaguar pas sulmit vrasës në Paris duke shprehur ngushëllimet e tij.

“Thellësisht i prekur nga sulmi në Paris. Ngushëllimet e mija më të thella popullit dhe qeverise franceze” ka shkruar Hoxhaj.

Në orë e mbrëmjes të së enjtes, një person ka shtënë me armë duke lënë të vrarë një polic ndërsa dy të tjerë të plagosur.

Sulmi është kualifikuar si terrorist. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Enver Hoxhaj

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bike Rivals
  • Play Urban Basketball
  • Play Urban Basketball
  • Play Bubble Trouble