Ministri Hasani paralajmëron masa reciproke me Shqipërinë – Lajmi.net
Ministri Hasani paralajmëron masa reciproke me Shqipërinë
Autori: Lajmi.net EkonomiLajme 20:32, 28 December 2017
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Bajram Hasani në emisionin InfoBox të RTV Dukagjinit, ka paralajmëruar edhe Shqipërinë se mund të ketë masa reciproke, nëse ata vazhdojnë të shfaqin probleme në produkte të caktuara.

Ai gjithashtu tha se masa të tilla janë marrë me Serbinë, ku produktet e argjilës do të taksohen, ndërsa paralajmëroi masa të tilla edhe për produkte të tjera.

Hasani gjithashtu, tha se presin që të aprovohet edhe kërkesa për pagën minimale pre 250 euro, që sot është dërguar në qeveri.

Hasani gjithashtu tha se po punojnë që edhe për bizneset të hiqen disa barriera.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO