Milan kërkon ‘dështimin’ e Chelsea – Lajmi.net
Milan kërkon ‘dështimin’ e Chelsea
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 9:48, 8 August 2018
Milani ka nisur bisedimet me Chelsea për transferimin e Tiemoue Bakayoko.

‘Sky Italia’ raporton se ‘rossonerët’ janë në bisedime të avancuara me skuadrën londineze për mesfushorin francez.

Milan po kërkon Bakayokon në formulën e huazimit me të drejt blerje në fund të sezonit.

23 vjeçari iu bashkua Chelsea verën e kaluar për 45 milionë euro nga Monako, por nuk arriti të impresiononte trajnerin  Antonio Conte.

Stili i tij i lojës nuk po i përshtatet as trajnerit të ri të Chelsea, Maurizio Sarri, por duket ideal për Gennaro Gatusson e Milanit./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO