Mikullovci kërkon pension artistik për njerëzit që kanë lënë gjurmë në art dhe kulturë – Lajmi.net
Mikullovci kërkon pension artistik për njerëzit që kanë lënë gjurmë në art dhe kulturë
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 11:47, 16 April 2018
Aktori, skenaristi, producenti dhe politikani, Adem Mikullovci, ka kërkuar që të ketë një pension artistik për njerëzit që kanë lënë gjurmë në artin dhe kulturën shqiptare, njofton Klan Kosova.

Mikullovci ka deklaruar se ky nderim do të duhej të ishte “njëfarë lloj Nobeli”.

“Duhet të merret një vendim për njerëzit që kanë lënë gjurmë në kulturë. Ky numër i këtyre njerëzve është shumë i kufizuar, një numër shumë i vogël. Nuk po di mbase ta formuloj saktë, por ky duhet të jetë njëfarë lloj Nobeli”, ka thënë Mikullovci në fjalën e tij në Kuvend.

“Këtu kërkohet një nderim, një status i veçantë, për njerëzit e rrallë”.

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Supercar Showdown
  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Bike Rivals