Microsoft zhvillon folës të mençur – Lajmi.net
Microsoft zhvillon folës të mençur
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 8:43, 14 May 2018
Kompania software është duke punuar me prodhuesin Quanta për të zhvilluar një altoparlant në të cilin do të përdoret asistentja e zërit Cortana.

Me përjashtim të Harman Kardon Invoke, e cila ka integruar Cortana, Microsoft Asistent nuk ishte i pranishëm në folësit e zgjuar deri më tani. Tregu dominohet nga Amazon dhe Google . Microsoft ka ambicie për folësit e mençur. Siç dëshmohet nga dokumentet e një ekipi zhvillimor, grupi i softuerëve po punon së bashku me prodhuesit Taiwanese Quanta në prodhimin e një folësi të mençur.

Projekti është ende në një fazë të hershme, vazhdon të thuhet. Ende ekzistojnë disa faza të zhvillimit. Nëse ajo do të zbatohet komercialisht, është ende e hapur. Nëse altoparlanti duhet të publikohet nën markën Microsoft ose si një dizajn referencë për furnizuesit e palëve të treta, nëse është e nevojshme , ende nuk është sqaruar.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO