Microsoft nxjerr në treg “konsolën më të fuqishme” (Video/Foto) – Lajmi.net
Microsoft nxjerr në treg “konsolën më të fuqishme” (Video/Foto)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 20:39, 8 November 2017
Microsoft ka nxjerrë në treg versionin e ri të Xbox, që e konsideron si “konsolën e video-lojërave më të fuqishme”.

Xbox One X, që kushton 500 dollarë, është një version i përmirësuar i konsolës së vjetër të Microsoft-it, që ka si qëllim që të bëjë sa më popullore luajtjen e video-lojërave në formatin 4K.

Sipas Microsoft, kjo konsolë është 40% më e fuqishme se çdo konsolë tjetër në treg, edhe se PlayStation 4 Pro. Shtimi i fuqisë nuk është shoqëruar me shtim në përmasa sepse Xbox One X është pothuajse sa Xbox One S.

Gjithashtu, ka një sistem ftohjeje që nuk bën zhurmë edhe kur luan video-lojëra në 4K. Aparati ka tre porta USB-je, IR Blaster dhe portë HDMI.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO