Microsoft lanson një version të skype për pajisjet e rangut të ulët – Lajmi.net
Microsoft lanson një version të skype për pajisjet e rangut të ulët
Autori: Lajmi.net FunRrjetet Sociale 15:14, 6 March 2018
Microsoft lansoi një version të përditësuar të Skype në Android i përshtatur për të funksionuar në pajisjet e vjetra dhe ofruar cilësi video dhe audio më të mirë.

 

Përditësimi i ri do të ofrohet për versionet 4.0.3 dhe 5.1 të Android. Microsoft thotë se ky version është më i lehtë jo vetëm në hapësirën që zë por edhe konsumin e memories RAM.

Ky version i Skype do të dërgohet në mbarë botën në javët në vijim.

Qasja e re e Microsoft është e ngjashme me atë të Android Go, një version i modifikuar i sistemit operativ i cili konsumon më pak resurse harduerike.

Telefonët me këtë sistem operativ janë dizajnuar për të funksionuar në vende dhe rajone me konektivitet të kufizuar interneti.

Edhe Facebook ka ndjekur një rrugë të ngjashme me Messenger Lite dhe Facebook Lite. Twitter po ashtu ofron një version Lite që nga Shtatori.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO