Microsoft do të prezantojë në fund të tetorit një pajisje të re – Lajmi.net
Microsoft do të prezantojë në fund të tetorit një pajisje të re
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 12:36, 7 September 2017
Sipas një lajmi, Microsoft-i do të prezantojë në fund të tetorit një pajisje të re të serive sipërfaqësore. Është ende e paqartë saktësisht se çfarë është.

Në ngjarjen vjetore të Decode të Londrës në Microsoft, shefi Surface Panos Paney pritet gjithashtu të dalë në skenë. Siç është raportuar nga The Verge, duke cituar brendin e pa emëruar, të paktën një pajisje e re do të prezantohet.

Konferenca do të zhvillohet nga 31 tetori deri më 1 nëntor, transmeton lajmi.net.
Ajo që do të vijë saktësisht, megjithatë, është ende e paqartë.

Pragu me një version LTE të Surface Pro. Në të njëjtën kohë, ose SurfaceBook ose Surface Hub do të ketë një pasardhës.

Microsoft gjithashtu pritet të prezantojë një seri të laptopëve të Windows me procesorin ARM. Sidoqoftë, nëse kjo do të jetë edhe një pajisje e serisë së sipërfaqes, është e paqartë. Kompania thjesht deklaroi se ishte në plan të publikonte pajisjet përkatëse këtë vit. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO