Meta takon Berishën, presidenti: I lumtur për marrëveshjen – Lajmi.net
Meta takon Berishën, presidenti: I lumtur për marrëveshjen
Autori: Lajmi.net LajmeRajoni 17:00, 18 May 2017
Foto: Arkiv
Foto: Arkiv
Ndërsa Rama dhe Basha vijonin takimin në Pallatin e Kongreseve, një tjetër takim po zhvillohej paralelisht në një godinë jo shumë larg tyre.

Bëhet fjalë për një takim mes presidentit të zgjedhur Ilir Meta dhe ish-kryeministrit Sali Berisha, në zyrën e këtij të fundit.

Nuk ka detaje se për çfarë është diskutuar në këtë takim, por në fokus thuhet të ketë qenë situata politike, konkretisht se çfarë mund të sigurojë PD nga marrëveshja me PS.

Një tjetër detaj nga ky takim është se Meta shoqërohej nga një mik i përbashkët me Berishën dhe me pasuesin e tij në krye të LSI, Petrit Vasili.

Në përfundim të takimit, Meta u shpreh thjesht “i lumtur për marrëveshjen Rama-Basha”.

Fjalët kyçe: Berisha, meta

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master Japan
  • Play Stealth Sniper
  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball