“Messi nuk ishte asgjë për dallim nga Iniesta dhe Xavi” – Lajmi.net
“Messi nuk ishte asgjë për dallim nga Iniesta dhe Xavi”
Autori: Lajmi.net La LigaSport 9:22, 6 December 2018
Sir Alex Ferguson ka nënvlerësuar Leo Messin me deklaratën e tij.

Legjenda e Manchester United, Sir Alex Ferguson, ka thënë se Leo Messi kishte ndikim të vogël kur ishin Andres Iniesta dhe Xavi Hernandez te Barcelona.

“Kur isha trajner, Leo Messi nuk ishte problemi”, ka thënë trajneri legjendar i Manchester United, përcjell “lajmi.net”.

“Ishin Xavi dhe Iniesta, ata që e bënin dallimin.

“Ata ishin në gjendje që ta mbanin topin gjithë natën në këmbët e tyre dhe ju vetëm duhet ta shijonit atë magji, pasi ishte e vështirë ta merrje topin nga këmbët e tyre”, ka shtuar më tej Ferguson. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO