Messi apo Ronaldo? Ky është mendimi i trajnerit të Gjermanisë – Lajmi.net
Messi apo Ronaldo? Ky është mendimi i trajnerit të Gjermanisë
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 17:32, 25 May 2018
Trajneri i Gjermanisë, Joachim Low, ka thënë se Lionel Messi është lojtar më i kompletuar se Cristiano Ronaldo.

Low gjatë një interviste për ‘Bild’, i është përgjigjur pyetjes nëse do të kishte mundësinë se cilin lojtar do të merrte në Kombëtaren e Gjermanisë, mes Messit dhe Ronaldos.

“Unë zgjedh Messin. Ronaldo është jashtëzakonisht i mirë, profesional i madh dhe një golashënues i pabesueshëm. Por, sipas mendimit tim, Messi është lojtar më i kompletuar”, ka deklaruar Low./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO