Mësoni këtë dhe do të ndryshoni përgjithmonë (Video) – Lajmi.net
Mësoni këtë dhe do të ndryshoni përgjithmonë (Video)
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteLifestyle 13:50, 15 March 2017
"Jeta juaj do të ndryshojë nëse ju zgjidhni që ajo të ndryshojë," thuhet në njërën ndër fjalimet më të rëndësishme për ndryshimin tuaj, transmeton lajmi.net

Nëse ti ndryshon, gjithçka në botë do të ndryshojë. Nëse bëheni më të mirë, do të ndryshojnë të gjithë rreth teje.

Ju duhet të shikoni në vete, jo në gjërat tjera. Ju s’mund të ndryshoni botën, pa e ndryshuar veten fillimisht.

Bindja që krijoni për veten tuaj, do të ju ndihmojë që edhe gjërat përreth juve t’i shihni më ndryshe.

Atëherë, qëllimi juaj është i prekshëm dhe bota për ju do të ndryshojë.

Këto janë vetëm disa mësime që mund t’i merrni nga kjo video që do ta shihni më poshtë. A jeni në gjendje t’i merrni si mësim jetësor dhe të praktikoni çdo ditë të jetës suaj? Filloni që tani. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO