Mësohet koha e zyrtarizimit të Emre Can te Juventus – Lajmi.net
Mësohet koha e zyrtarizimit të Emre Can te Juventus
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 20:20, 17 May 2018
Mesfushori i Liverpoolit, Emre Can, do të zyrtarizohet te Juventusi pas finales së Ligës së Kampionëve.

Mesfushori i Liverpoolit, Emre Can, do të zyrtarizohet te Juventusi pas finales së  Ligës së Kampionëve.

Palët kanë qenë në bisedime për disa muaj, por deri më tani nuk ka pasur asnjë fjalë zyrtare për të ardhmen e Can.

Gazetari Romeo Agresti i Goal ka raportuar se tashmë ka një marrëveshje.

Mesfushori ka rënë dakord për një kontratë pesëvjeçare me vlerë 5 milionë euro për sezon, plus bonuse.

Për respektin ndaj Liverpoolit, Juventusi nuk do ta bëjë zyrtare marrëveshjen para përfundimit të Ligës së Kampionëve.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO