Meshkuj, mësoni a duhet të lidheni me doktoresha – Lajmi.net
Meshkuj, mësoni a duhet të lidheni me doktoresha
Autori: Lajmi.net FunKurioziteteLifestyle 16:04, 3 May 2017
Nëse jeni duke kërkuar për një marrëdhënie me doktoreshë, jeni në avantazh. Pamja pozitive, veshja e bukur dhe personaliteti i tyre ju bën që të ndiheni shumë me fat.

Ju mund të keni përfitime të rëndësishme nga lidhja me një infermiere. Disa mund të jenë pozitive, kurse disa thjesht nuk kanë dalur në pah, zbuloni më poshtë.

Për nga ana serioze:
Infermieret bëjnë jetë të rehatshme, orientohen në qëllimet e tyre dhe fokusohen në të ardhmen e tyre.

Infermieret janë shumë punëtore. Ato punojnë me seriozitet për të qenë të suksesshme dhe janë sikurse kopshti me lule, të cilat kërkojnë punë dhe mirëmbajtje rutinore që të rriten.  Infermieret janë dëgjuese të mira, të mbushura me mirëkuptim dhe durim.

Infermieret janë të mëshirshme. Jo vetëm që jenë dëgjuese të shkëlqyeshme, por gjithashtu janë të pajisura për të ndihmuar në trajtimin e situatave të vështira. Gjithmonë do të jenë “atje”!

Infermieret merren me situata të jetës dhe vdekjes në baza ditore, transmeton lajmi.net

Tani për gjallërimet “e fshehura” të takimit me një infermiere:

Kanë parë të mirën, të keqen dhe të shëmtuarën që përfshin trupin e njeriut. Nuk befasohen nga asgjë, si dhe më e rëndësishmja, nuk tentojnë të qeshin me anomalitë e trupit njerëzor.

Japin këshilla dhe kujdes mjekësor, edhe për familjen dhe miqtë! Janë të shkëlqyeshme në trajtimin e dhimbjeve të lehta mjekësore dhe simptomat e gripit. Mund të bëjnë shumë detyra, si askush tjetër. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO