Merret vendimi: Me apo pa Ligën e Kampionëve, Icardi qëndron te Interi – Lajmi.net
Merret vendimi: Me apo pa Ligën e Kampionëve, Icardi qëndron te Interi
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSerie ASport 23:34, 14 May 2018
Tek Interi ka vetëm një objektiv të dielën e ardhshme, të mposhtë Lazion në ndeshjen direkte dhe të kualifikohet në Champions League, që për skuadrën zikaltër do të thotë shumë për të ardhmen.

Pavarësisht kësaj, me apo pa Champions sezonin e ardhshëm, drejtori sportiv Piero Ausilio shprehet se sulmuesi argjentinas Mauro Icardi, kapiteni i skuadrës, nuk do të largohet në merkaton e verës.

“Icardi ka 3 vite kontratë më ne dhe e ardhmja e tij, pavarësisht renditjes përfundimtare të Interit, do të jetë këtu. Ne presim fundin e kampionatit për të diskutuar të qetë, të gjithë së bashku.

Vendi i katërt apo i pestë në renditje nuk do të ndryshojë asgjë në të ardhmen e sulmuesit. Mauro nuk është në merkato dhe kushdo që të trokasë në derën tonë do të marrë një përgjigje negative”, tha Ausilio.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO