Merkel veçon Thaçin, poston Foto në Instagram – Lajmi.net
Merkel veçon Thaçin, poston Foto në Instagram
Autori: Lajmi.net LajmePolitikë 17:33, 17 May 2018
Kancelja gjermane, Angela Merkel ka bërë një postim të veçantë në profilin e saj në Instagram, për bisedën që ka zhvilluar me presidentin e Kosovës, pas fotografisë së përbashkët të Samitit të BE-së me vendet e Ballkanit Perëndimor.
Në postimin, që është shoqëruar me fotografi, Merkel ka shkruar se pas fotografisë familjare, gjithmonë krijohet mundësia për shkëmbime të bisedave personale.

“Një gjë e tillë ndodhi në Sofje, ku u zhvillua një bisedë midis kancelares Merkel dhe Hashim Thaçit, president i Republikës së Kosovës”, ka shkruar Merkel në Instagram.

Ky është postimi i plotë i Merkel në Instagram:

BundeskanzlerinGespräche abseits von Sitzungssälen: Im Anschluss an das „Familienfoto“ zum Abschluss eines Gipfels ergibt sich oft noch die Gelegenheit für einen persönlichen Austausch. Wie hier in Sofia zwischen Kanzlerin Merkel und Hashim Thaçi, Präsident der Republik Kosovo. — Little chats outside of meeting rooms: Once the so-called “family photo” is taken – there is often the opportunity for further personal exchange. As here in Sofia with a talk between Chancellor Merkel and Hashim Thaçi, President of the Republic of Kosovo. #EUWesternBalkansSummit.
dyyaa

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO