Merkel: Gjermania dëshiron tregti të lirë dhe pa pengesa – Lajmi.net
Merkel: Gjermania dëshiron tregti të lirë dhe pa pengesa
Autori: Lajmi.net BotaLajme 22:46, 19 March 2017
Kancelarja gjermane, Angela Merkel të dielën ka thënë se Gjermania është në favor të tregtisë së lirë dhe tregjeve të hapura.

 

“Ne duam tregje të hapura dhe sigurisht pa ndonjë pengesë. Ne duam të lidhim shoqëritë me njëra-tjetrën, dhe tregtia e lirë është mbi të gjitha”, ka thënë Merkel, transmeton lajmi.net

Ajo ka deklaruar se Bashkimi Evropian dhe Japonia duhet të arrijnë një marrëveshje ekonomike sa më shpejt që të jetë e mundur.

“Është shumë e mirë që Japonia dëshiron marrëveshje për tregti të lirë, kjo do të realizohet së shpejti”, ka deklaruar Angela Merkel në panairin e teknologjisë në Hanover. /Lajmi.net/

 

Fjalët kyçe: Gjermania, Merkel, tregtia e lire

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master
  • Play Bow Master Japan