Merkel dhe Schulz, optimistë për koalicionin – Lajmi.net
Merkel dhe Schulz, optimistë për koalicionin
Autori: Lajmi.net BotaLajme 20:03, 12 January 2018
Politikanët gjermanë kanë bërë përparim në bisedimet që kanë për qëllim formimin e një qeverie të re koalicioni.

Demokristianët e kancelares Angela Merkel dhe Social-Demokratët janë pajtuar për planin që u hap rrugë negociatave zyrtare.

Me dokumentin 28 faqesh, mes tjerash, parashihet të kufizohet hyrja e migrantëve të rinj në Gjermani në rreth 200,000 në vit.

Plani po ashtu kërkon kufizimin në 1,000 në muaj të migrantëve që do të lejohen të bashkohen me familjet e tyre në Gjermani.

Merkel dhe lideri i Social-Demokratëve, Martin Schulz, thanë në një konferencë për media se janë optimistë për formimin e koalicionit.

Gjermania është pa qeveri për më shumë se tre muaj.

Fjalët kyçe: Merkel, schulz

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Bubble Trouble
  • Play Zombie Big Trouble
  • Play Supercar Showdown