Meritan Shabani debuton me fitore te Bayern Munich – Lajmi.net
Meritan Shabani debuton me fitore te Bayern Munich
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 17:23, 28 April 2018
Bayern Munich ka lënë pas humbjen në Ligën e Kampionëve ndaj Real Madridit, për t’u rikthyer te fitoret aty ku është i pakontestueshëm, në Bundesligë.

Skuadra kampione e Bundesligës, edhe pse me shumë mungesa ka mposhtur me lehtësi 4:1 në ‘Allianz Arena’ Eintrach Frankfurtin.

Për gjigantin bavarez në këtë ndeshje debutoi edhe talenti 19 vjeçar nga Kosova, Meritan Shabani.

Shabani ishte në lojë për 59’ minuta.

Dorsch, Wagner, Rafinha dhe Sule shënuan në fitoren e Bayernit ndaj Eintrachtit, ndërsa për mysafirët golin e vetëm e shënoi Haller./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO