Mërgimtarët paguajnë bukën për nevojtarët në Vushtrri – Lajmi.net
Mërgimtarët paguajnë bukën për nevojtarët në Vushtrri
Autori: Lajmi.net LajmeNacionale 22:42, 16 May 2018
Në hyrje të furrës është vendosur një njoftim.

Në të shkruan se kush nuk kanë para, mund të marrë bukën falas.

Kështu ka vendosur bukëpjekësi “Te Bajrami” në lagjen “Naip e Ferat Draga” në Vushtrri, derisa thotë se këtë e kanë mundësuar disa bashkatdhetarë nga Gjermania, njofton Klan Kosova.

Sipas Imerit që është pronar i kësaj furre, donatorët nuk duan që të identifikohen se kush janë.

Këta thonë se përgjatë një muaji shpërndajnë afro 12 mijë bukë falas, e që më pas i paguajnë bashkatdhetarët.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO