Mërgim Mavraj në formacionin e javës në Bundesligë – Lajmi.net
Mërgim Mavraj në formacionin e javës në Bundesligë
Autori: Lajmi.net BundesligaLajme futbolliSport 18:48, 4 December 2017
Mërgim Mavraj është zgjedhur pjesë e formacionit më të mirë të javës së 14-të, në Bundesligën gjermane.

Ndeshja e së premtes, ndaj Freiburgut të Abrashit, ishte nga më të mirat për mbrojtësin shqiptar, dhe ai është vlerësuar për mbylljen e hapësirave për kundërshtarët, teksa skuadra e tij mori edhe një pikë nga kjo transfertë, pas mbylljes së ndeshjes me rrjeta të paprekura.

Në formacionin me skemën 3-4-3, bëjnë pjesë edhe lojtarë të njohur që aktivizohen në Gjermani, si Artura Vidal në mesfushë, e Kingsli Koman në sulm, që të dy pjesë e Bayern Munich.

Fjalët kyçe: Mergim Mavraj

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play Bike Rivals
  • Play Turbo Racing 3
  • Play Urban Basketball