Mercedesi tërheq 354 mijë makina nga SHBA – Lajmi.net
Mercedesi tërheq 354 mijë makina nga SHBA
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 23:02, 3 March 2017
Mercedes tërheq rreth 354 mijë automjete dhe makina SUV në SHBA për shkak se një pjesë e gjeneratorit mund të nxehet dhe të shkaktojë zjarr.

Tërheqja përfshinë modele të caktuara të automjeteve C-Class, E-Class, CLA, si dhe makinat GLC SUV, të prodhuara nga viti 2015 deri në vitin 2017.

Prodhuesi gjerman i automjeteve të premten bëri të ditur se nëse ndodhë që për ndonjë arsye motori dhe marshi nuk funksionojnë, mund të ndodhë që në përpjekjet e mëtejshme të ndezjes së mototrit të vijë deri te nxemja e limituesit të energjisë në gjeneratorë.

Fjalët kyçe: Detroit, Mercedes

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Urban Basketball
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble
  • Play Bow Master Japan