Mercedes sjell modelin sportiv me 4 dyer (Foto) – Lajmi.net
Mercedes sjell modelin sportiv me 4 dyer (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto 12:09, 16 May 2017
Kompania Mercedes sjell modelin sportiv AMG GT, i cili do të jetë me 4 dyer.

AMG GT do të jetë modeli i tretë pas SLS AMG dhe AMG GT (coupe), i cili është prodhuar tërësisht tek Mercedes AMG Affalterbach.

Mercedes në këtë model ka futur motorin 4.0-litërsh V8 twin turbo, i cili prodhon 805 kuaj-fuqi.

Ky model sportiv do të jetë i pari që do ta mbajë shkurtesën “EQ Power+”, nën të cilën hyjnë të gjitha modelet hibrid të Mercedes AMG që do të jenë të orientuara për të mos shpenzuar shumë./Lajmi.net/

111 222

mercedes-amg-gt-concept-inline1-photo-676956-s-original mercedes-amg-gt-concept-inline2-photo-676958-s-original

Fjalët kyçe: amg gt, Mercedes

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play 8 Ball Pool
  • Play Urban Basketball
  • Play Stealth Sniper
  • Play Zombie Big Trouble