Mercedes projekton shenja në rrugë para makinës – Lajmi.net
Mercedes projekton shenja në rrugë para makinës
Autori: Lajmi.net AutoAuto & TekTeknologji 11:35, 8 March 2018
Paralajmërimet dhe informacione të tjera janë parashikuar drejtpërdrejt në rrugë me Daimler Digital Light Technology.

Shoferi i një mercedesi do të jetë i informuar përmes disa shenjave në rrugë për gjendjen e rruges, përmes një teknologji të re.

Si pjesë e Tregtisë Motorike të Gjenevës, mercedesi ka prezantuar teknologjinë e saj “Digital Light”. Dy dritare dixhitale me pikturë njëkohore me një rezolucion prej mbi një milion piksele secili, ata hedhin simbolet drejtpërdrejt në rrugën përpara makinës , të tilla si një flok dëbore, një simbol të ndërtimit, kur i afrohet një kantier ndërtimi ose shigjetat për navigacion.

Modeli i parë i këtij mercedesi do të përfundojë në gjysmën e parë të vitit 2018, sipas një njoftimi për shtyp të Daimler . /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO