Mercedes ‘fluturon’ në kualifikimet e Abu Dhabit në Formula 1 – Lajmi.net
Mercedes ‘fluturon’ në kualifikimet e Abu Dhabit në Formula 1
Autori: Lajmi.net SportTë tjera 15:10, 25 November 2017
Valtteri Bottas dhe Lewis Hamilton në dy pozitat e para në kualifikime për garën për Çmimin e Madh të Abu Dhabit në Formula 1.

Valtteri Bottas në Mercedes do të niset i pari në garën për Çmimin e Madh të Abu Dhabit në Formula 1.

Pas tij do të jetë kolegu nga Mercedes dhe kampioni i botës, Lewis Hamilton. Sebastian Vettel në Ferrari do të niset nga pozita e tretë, përcjell “lajmi.net”.

Kurse, Daniel Ricciardo në Red Bull kompleton radhën e dytë.

Kimi Raikonnen në Ferrarin tjetër është i pesti. /Lajmi.net/

Rezultatet e kualifikimeve: 


Fotolajm

‘’Në makinë, ka njerëz që nuk do të takohen kurrë më!’’
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play World Soccer Champion
  • Play Berry Rush
  • Play Bow Master
  • Play Urban Basketball