Mercedes-AMG GT R nga Renntech me 772PS (Foto) – Lajmi.net
Mercedes-AMG GT R nga Renntech me 772PS (Foto)
Autori: Lajmi.net Auto & TekTeknologji 21:00, 13 November 2017
E njohur më parë si ‘Bisha nga ferri i gjelbër’, tani kjo është kthyer në një bishë portokalli.

Renntech ka sjell modelin e famshëm GTR R i cili më herët kishte ardhur me ngjyrën e gjelbër tani duket se është shndërruat plotësisht. Përveç pamjes, ky model vjen me modifikime të amortizatorëve, kompjuterëve si dhe elemente të tjera, transmeton Express. Falë të gjitha këtyre modifikimeve, ky model tani prodhon 772PS dhe 857Nm torkë. Kujtojmë se modeli bazë prodhon 585PS dhe 700Nm torkë.

Përshpejtimin nga 0-100 km/h e arrin për 3.0 sekonda që është një përmirësim për 0.5 sekonda.

Renntech nuk ka treguar çmimin, por modeli bazë Mercedes-AMG GT R kushton rreth 157,000 dollarë në SHBA.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO