Mercedes-AMG GT CLS me 4 dyer – veturë e jashtëzakonshme (Foto) – Lajmi.net
Mercedes-AMG GT CLS me 4 dyer – veturë e jashtëzakonshme (Foto)
Autori: Lajmi.net AutoAuto & Tek 18:40, 9 August 2018
Mercedes-Benz nuk ka të ndalur - marka e madhe e prodhimit të veturave ka paralajmëruar edhe një model tjetër për vitin që po vjen.

Në 2019, Mercedes Benz do të lëshojë veturën e re AMG GT CLS 53 me 4 dyer e cila synon të përmbushë kërkesat e blerëve, transmeton Lajmi.net

Vetura pritet të arrij 100km/h prë vetëm 3.2 sekonda të mundësuar nga një motor 3.0 litër me turbo të binjakëzuar 6-cilindërshe prej 435 kuaj fuqi.

Vetura pritet të kushtojë rreth 78,000 dollarë ndërsa AMG GT 63 pritet të kushtojë rreth 150,000 dollarë./Lajmi.net/ 

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO