Mëngjesi si në përralla: Rruga “magjike” që ka mahnitur të gjithë – Lajmi.net
Mëngjesi si në përralla: Rruga “magjike” që ka mahnitur të gjithë
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 20:16, 11 March 2018
Fenomeni në qiell i njohur si re-roll, është një ngjarje e rrallë, por pavarësisht kësaj, një re e tillë u kap nga kamerat. Ishte një fenomen vërtetë shumë i bukur.

Unë shikoj nga dritarja dhe shoh valët magjike që fluturojnë në qiell, duke ndryshuar ngjyrat mbi apartamentin tim. Kjo është një pamje unike, qielli më ka magjepsur, është shkruar në përshkrimin e videos të botuar në Youtube.

“Ajo dukej si një mal i mbuluar me borë,” shkruante në Instagram një djalë, i cili e ndau videon. Formimi i rrallë në qiell “kapet” nga zyra e tij në Virxhinia, transmeton lajmi.net.

Widescreen video ends up looking tiny and loses a lot of detail because Instagram is vertical-only. So here’s a better zoomed-in view of the #rollcloud that passed over Richmond yesterday at sunrise. . This formation caught my eye from my office window because it almost looked like a snow-covered mountain – and we have no mountains in Richmond. Then i noticed how fast it was moving so I grabbed my camera and hit record. It looked like special effects from a Hollywood disaster movie. As it passed overhead a strong cold wind picked up. You can also see a smaller roll cloud following in the shadow of the first. . #winterinrichmond . This clip is sped up 16x so it doesn’t take so long to watch. Original realtime duration is 8 minutes. — 📷 Sony #RX100M2 @miahz 20180205 📱SlowFast, iMovie, Instagram — #independenceday #cloudstagram #weather #clouds #rva #richmond #richmondva #virginiacities #richmondoutside #visitrichmondva #richmondgrid #rvanews #rvamag #weshootrva #rvax #explorevirginia #naturalvirginia #vasfinest #rvaphotographer #richmondvaphotographer #rvaphotography #igersrva #rvawx @nbc12news @instafreiden @cbs6 @8news #visualambassadors #all2epic #ig_sunrisesunset #sky_marvels

A post shared by Jeremiah Zabal (@miahz) on

“Valët magjike të qiellit” u regjistruan nga Richmond, Virgjëresha e SHBA, në fillim të shkurtit.

Fenomene të ngjashme, edhe pse të rralla, ne mund të ishim në gjendje të dëshmonim në vjeshtë. Rënia e zymtë në terminologjinë meteorologjike të njohur si ‘roll-cloud’ ose ‘raft-cloud’ në mes të shtatorit të vitit të kaluar arriti në zonën e Shibenikut. Ai fenomen u shoqërua nga një mot i keq dhe një erë e fortë.

Përndryshe, një re ‘shelfin’ zakonisht formohet në buzë të frontit të ballit që vjen, duke sugjeruar një përkeqësim të dukshëm të kohës. Ajo që është veçanërisht e ngjashme me këtë re të regjistruar në Virxhinia është se, siç shkruajnë përdoruesit e rrjetit social, u shfaqën në agim dhe nuk ishte mot i keq.

Dhe përdoruesit e tjerë të rrjetit social ishin të kënaqur me të. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO