Mëngjesi më i shëndetshëm dhe më i shijshëm që mund ta gatuani ndonjëherë – Lajmi.net
Mëngjesi më i shëndetshëm dhe më i shijshëm që mund ta gatuani ndonjëherë
Autori: Lajmi.net LifestyleRecetaShëndeti 8:17, 18 February 2017
Një mëngjes i shëndetshëm dhe me vlera ushqyese është çelësi më i mirë për një ditë produktive.

Kjo është ndër arsyet kryesore se përse shujta juaj duhet të jetë jo vetëm e shijshme, por edhe e shëndetshme.

Petulla me tërshërë

Përbërësit: Një vezë, një të bardhë të vezës, tri lugë gjelle tërshërë të mbështjellur, tri lugë gjelle qumësht, pluhur kakaos

Kombinoni të gjithë përbërësit dhe përzieni mirë. Petullat mund t’i gatuani me vaj, por edhe pa të. Pastaj, vendosni brumin në fortere dhe mbulojeni atë me një kapak. Brumin e gatuani në dy anët derisa të merr ngjyrë kafe.

Petullat i shërbeni me çdo material mbushës që ju pëlqen, e gjithashtu mund ta zbukuroni me fruta dhe manaferra.

Fjalët kyçe: Mëngjesi, petulla

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Bow Master
  • Play World Soccer Champion
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Rock Wheels