Menemen, ushqim i lehtë dhe i shijshëm për mëngjes – Lajmi.net
Menemen, ushqim i lehtë dhe i shijshëm për mëngjes
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:30, 8 December 2017
Menemen është mëngjes klasik turk, i bërë me vezë, speca dhe domate.

Mendohet se ka origjinë nga vendi i quajtur Menemen, i cili ndodhet në veri të Izmirit, transmeton lajmi.net

Menemen nuk është vetëm një mëngjes i mrekullueshëm, por konsiderohet edhe si drekë e shijshme ose darkë e lehtë. I mbushur me aromë të këndshme, Menemen është e lehtë për përgatitje, madje edhe nga fillestarët.

Përbërësit:

1/2 qepë

1 piper i gjelbër

1/2 paprika

1 domate e madhe

vaj ulliri

kripë

3 vezë

Shikoni mënyrën e përgatitjes hap pas hapi në videon më poshtë. /Lajmi.net/

 

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Rock Wheels
  • Play Pro Kicker Frenzy
  • Play Bubble Trouble
  • Play 8 Ball Pool