Memushaj transferohet në Serie A – Lajmi.net
Memushaj transferohet në Serie A
Autori: Lajmi.net Lajme futbolliSport 10:16, 13 August 2017
.

Ledian Memushaj është më pranë se kurrë transferimit te Benevento.

Mesfushori i Kombëtares shqiptare nuk do të qëndrojë më te Peskara dhe shumë shpejt pritet të nisë aventurën e tij të re me ekipin që siguroi ngjitjen në Serinë A.

Në orët e fundit ka sfumuar pista “Sion” për shkak se skuadra e drejtuar nga Paolo Tramexani bëri një ofertë të ulët në krahasim me kërkesat që kishin drejtuesit e Peskarës.

“Gazzetta Dello Sport” shkruan se ditën e djeshme Benevento ka vendosur që të nënshkruajë me shqiptarin dhe shumë shpejt pritet edhe zyrtarizimi i kësaj marrëveshjeje. Mbetet për t’u diskutuar mënyra se si do të bëhet transferimi (huazim me detyrim blerjeje, apo blerje e menjëhershme e kartonit të tij).

memushaj

Drejtuesit e Beneventos kanë raport të shkëlqyer me agjentin e Memushajt dhe kjo ishte një nga arsyet pse vlonjati është shumë pranë kalimit në ekipin e Berat Gjimshitit. Memushaj do të jetë shqiptari i dytë në këtë skuadër, pasi pak javë më parë edhe mbrojtësi Gjimshiti u transferua nga skuadra e Atalantës.

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO