Mëlqi me kos – Lajmi.net
Mëlqi me kos
Autori: Lajmi.net LifestyleReceta 8:21, 9 February 2018
Përbërësit:

Mëlqi viçi ose qengji
Vaj për fërgim, kripë
Një lugë miell, kos, hudhër.

Mëlqitë priten në copa të vogla dhe fërgohen në vaj të nxehtë. Para se të largohen nga zjarri hidhet pak miell dhe fërgohet me mëlqi.
Kriposen dhe piperosen sipas shijes. Mëlqitë e fërguara vendosen në pjatë ku do të shërbehen. Mbi u hidhet kos me hudhër, majdanoz i grirë hollë dhe shërbehen. /Lajmi.net/

Fjalët kyçe: Mëlqi me kos

Fotolajm

“Kulturë boksi” përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /FOTO
Foto, aparati për matjen e fuqisë së goditjes përpara Ministrisë së Kulturës në Prishtinë /lajmi.net ?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO
 

Lojëra

  • Play Zombie Big Trouble
  • Play iStunt 2
  • Play Bow Master
  • Play 8 Ball Pool