Mediet maqedonase pas triumfit të Kosovës: Në Maqedoni ka “vdekur” basketbolli – Lajmi.net
Mediet maqedonase pas triumfit të Kosovës: Në Maqedoni ka “vdekur” basketbolli
Autori: Lajmi.net BasketbollSport 23:23, 19 August 2017
Fitorja e Kosovës ndaj Estonisë ka bërë që Maqedonia të eliminohet në parakualifikimet për Kampionatin Botëror.

Përfaqësuesja e Kosovës ia doli të shënoi fitore ndaj Estonisë, për të kaluar së bashku me këta të fundit në fazën tjetër, në kuadër të grupit C.

Mediet në Maqedoni, eliminimin e tyre e kanë cilësuar si vdekje për basketbollin maqedonas.

“Basketbolli i Maqedonisë është i vdekur. Kosova mundi Estoninë”, ka shkruar ‘Sportmedia.mk’, duke raportuar për fitoren e Kosovës./Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO