Me traktor drejt Kupës së Botës në Rusi (Video) – Lajmi.net
Me traktor drejt Kupës së Botës në Rusi (Video)
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 16:55, 11 June 2018
Hubert Wirth, një burrë 70-vjeçar gjerman i njohur për udhëtimet e tij të gjata në një traktor të besueshëm, tani po shkon në Moskë.

Njeriu është duke ngarë makinën e tij të Lanz Bulldog 1936 përmes Evropës Lindore, duke kaluar 100 km në ditë për të vizituar Rusinë për të parë Kupën e Botës FIFA 2018, transmeton lajmi.net.

Njeriu është tashmë në Bjellorusi dhe gradualisht po i afrohet qëllimit të tij. Wirth dëshiron të arrijë në kohë për ceremoninë e hapjes së Kupës Botërore, e cila do të mbahet në Moskë më 14 qershor. /Lajmi.net/

Fotolajm

Rita, Dua dhe Era.
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO