“Më refuzoi kur isha burrë, ra në dashuri me mua kur u ktheva femër” – Lajmi.net
“Më refuzoi kur isha burrë, ra në dashuri me mua kur u ktheva femër”
Autori: Lajmi.net ArgëtimFun 9:45, 12 April 2018
Një femër transgjinore ka zbuluar se i dashuri i saj e refuzoi kur iu afrua si burrë, por më pas ra në dashuri me të kur iu prezantua si femër.

Erin Anderson, e cila lindi djalë dhe quhej Aaron, thotë se e kuptoi që kishte lindur në trupin e gabuar që kur ishte 3 vjeç, kur nisi të vishte takat e gjyshes.

Në moshën 18-vjeçare kontaktoi për herë të parë me fiksimin e saj, Jared Norris, i cili nuk pranoi të lidhej me të. Por, dy vite më vonë, pasi Erin nisi trajtimin me hormone femërore, Jared i bëri “like” një fotoje të saj në Instagram dhe aty filloi historia e tyre e dashurisë, transmeton Top Channel.

Çifti ka dy vite i lidhur tashmë dhe Jared është i lumtur, pavarësisht se partneres së tij i duhet të bëjë operacionin përfundimtar për ndryshimin e gjinisë.

“Ajo kërkon të bëhet edhe më shumë femërore me disa ndërhyrje të tjera, por për mua është e bukur kështu siç është. E di që ajo nuk ndihet mirë në tranzicionin nga mashkull në femër, por tani nuk kemi mjaftueshëm të holla për operacionin”, tregon Jared.

Fotolajm

Rozana Radi provokon nga pasqyra, shfaq gjoksin më shumë se ç’duhet
?>

ke nje LAJM

Jeni në vend të ngjarjes, apo dëshironi ta ndani ndonjë storie me të tjerët?

Klikoni në butonin më poshtë

DËRGO